Krby, krbová kamna a krbové vložky

Naše kominická firma Körösi Josef nabízí krby, krbová kamna a krbové vložky. 

​​Specializujeme se na atypické stavby krbů, ale dodáváme a montujeme i typizované krby. Provádíme montáž krbů na dřevo, teplovzdušných i teplovodních (s krbovou vložkou).

U teplovzdušných krbů provádíme nucené i samovolné regulovatelné rozvody tepla do celého domu. Zajistíme též dodání a montáž různých druhů krbových kamen. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem v oboru kominictví, dodáváme krby včetně vyřešení kouřové cesty (stavba komínu, frézování starého komínu, fasádní komíny,… ).

Krby​​

Krby v interiéru mohou obsahovat přímé ohniště. Stále častěji se však staví krby s krbovou vložkou. Důvod je zřejmý, díky uzavřenému ohništi se zvyšuje účinnost až na 80 procent. Účinnost krbu s otevřeným ohništěm se pohybuje okolo 15 procent. Uzavřené ohniště je také mnohem bezpečnější ekonomický zdroj tepla.

Při pořizování krbů můžeme využít krbové stavebnice, které obsahují komplet pro sestavení krbu. Na našem trhu je také nepřeberné množství krbových vložek různých cenových hladin a s různou kvalitou.

Krbová kamna​​

V naší nabídce máme široký sortiment krbových kamen od českého výrobce v kvalitním provedení od standardů až po luxus.

Pro správný provoz krbových kamen je potřebný funkční komín s minimálním průchodem o průměru 150 mm.

V případě, že zákazník nemá v požadovaném místě komín je možné tuto situaci řešit dodatečnou montáží dvouplášťového nerezového komína.

Někdy je potřeba řešit i podlahu pod kamny a v jejich těsné blízkosti. Tuto situaci Vám pomůžeme řešit od poradenství až po realizaci.

Krbové vložky​​

Krbová vložka tvoří základ krbu, krbových kamen či krbové obestavby. Krbové vložky jsou vysoce estetickou a především funkční částí každého krbu. Topeniště krbové vložky je od místnosti odděleno prosklenými dvířky, která zajišťují bezpečný provoz krbu.

Dvířka jsou vyrobena ze žáruvzdorného keramického skla, které je čištěno proudem vzduchu. Většina krbových vložek je opatřena regulátory primárního a sekundárního vzduchu a dalším příslušenstvím.

Rozhodování při volbě krbu, krbových kamen a krbových vložek 
je odbornou záležitostí z hlediska požadovaného výkonu, 
kouřovodu i bezpečnosti provozu.

Proto firma Körösi Josef – Kominictví z Fulneku nabízí odborné poradenství i realizaci Vašich záměrů. Můžete se na nás obrátit telefonicky na tel. čísle: +420603866764, nebo využít náš Kontaktní formulář